İki ipli delta (stunt) uçurtma türleri.

İki ipli delta uçurtmalar kontrol edilebilir, kumandalı uçurtmalardır. Sağ ipi çektiğinizde sağa, sol ipi çektiğinizde sola gider. İki ipli delta uçurtmalar (stunt kites) genellikle karbon fiber çıtalı uçurtmalardır. Temel olarak tümü aynı şekil ve uçuş mantığına sahip görünürler. Oysa yapıları ve kaliteleri ile kendi içinde türlere ayrılırlar.

Başlangıç seviyesi 2 ipli stunt uçurtma "Prism Nexus"
Başlangıç seviyesi 2 ipli stunt uçurtma "Prism Nexus"

– Başlangıç seviyesi iki ipli uçurtmalar (eğlence sınıfı iki ipliler)

Başlangıç seviyesi iki ipli uçurtmalar basittir. Sadece temel komutlarınıza cevap verirler. Başlangıç modelleriyle bale yapabilirsiniz. Açık hava için eğlenceli oyuncaklardır. Başlangıç seviyesi uçurtmalar genellikle ucuzdur. Çıtaları çoğunlukla cam fiberdir. (fiberglass) Özellikle çok ucuz modelleri uçurmak zor olabilir. Ucuzluk ve kalitesizlik nedeniyle uçurması zordur. Bu nedenle yeni başlayanların işini hiç de kolaylaştırmazlar. Kaliteli bir kaç markanın uçurtmasını alma şansınız olursa iyi bir başlangıç yaparsınız ve sizi yeterince eğlendirir. Yurtdışı sitelerden 30-60$ seviyesinde alacağınız bu uçurtmaların kalitesi ve uçuş keyfi çin malı marketlerde satılan uçurtmalardan çok daha iyidir. Cobrakites sitesinde başlangıç modelleri

Başlangıç seviyesi iki ipliler kimler için uygundur: Baharda açık havaya Okumaya devam et “İki ipli delta (stunt) uçurtma türleri.”